Obiskala nas je gospa Andreja Bera ( iz CERA ) in se z otroki pogovarjala o nastajanju odpadkov ter o velikih možnostih ponovne uporabe. Ogledali smo si risanko, ob kateri so otroci začutili naše vsakodnevne dejavnosti: varčevanje s pitno vodo, ločeno zbiranje odpadkov, ponovna uporaba odpadnega materiala,  skrb za čisto okolje. Z velikim zanimanjem smo si ogledali risanko in predstavitev na kakšen način lahko ponovno uporabimo zavržene stvari. Vsi smo bili presenečeni in zelo navdušeni. Gospa Andreja nas je spodbudila k izdelavi knjižnih kazal na zelo izviren način. Z vsemi sredstvi, ki jih je prinesla, je dala otrokom možnost, da so jih sami izbrali in po lastni ustvarjalnosti izdelali. Bili so ponosni na svoj izdelek. Želimo si, da bodo knjižno kazalo  čim večkrat uporabili in ostali ekološko ozaveščeni.

Gospe Andreji se zahvaljujemo za nove ideje in za čas, ki nam ga je podarila. Imeli smo se lepo.

Otroci z Dorico in Suzano