Obogatitvena dejavnost je potekala od meseca oktobra do meseca junija. Otroci so spoznavali pomembnejše kulturno zgodovinske objekte. Poudarek sva dali tudi k fotografiranju stvari, ki so bile zanimive otrokom in ustvarjanju po doživetjih. Ves čas trajanja dejavnosti so bili otroci aktivni raziskovalci svojega okolja. S tem pa so posredno tudi pri starših vzbudili zanimanje za dogajanje v vrtcu. Prednost obogatitvene dejavnosti je, da so otroci do večine spoznanj prišli z neposrednim opazovanjem in praktičnim delom. Pridobivali so določene izkušnje in spoznanja o življenju nekoč. To je zagotovo, da bodo spoznanja trajnejša. Otroci so doživljali zadovoljstvo in ponos ob svojih dosežkih. Raziskovanje preteklosti nas je obogatilo. Otroci so spoznali, da se okolje in družba spreminjata ter da je bogastvo, ki še ostaja, vredno ohraniti.

Kot končni izdelek je bila skupinska mapa in individualne mape otrok.    Na oglasnih deskah smo ves čas obveščali starše o dejavnostih.

ZGODOVINA JE UČITELJICA ŽIVLJENJA.

SPOŠTOVANJE DEDIŠČINE JE SPOŠTOVANJE SEBE.

( J. Bogataj 1992 )

Otroci, Dorica in Suzana