Vsebine projekta PASAVČEK so bile zelo koristne za otroke. Redno so uporabljali varnostni sedež in se pripenjali z varnostnim pasom. Na to so opozarjali vse ostale v vozilu. Tudi starši so spodbujali otroke k pravilni uporabi varnostnih sedežev in varnostnih pasov med vožnjo v avtomobilu. Če so se otroci samostojno pripeli, so starši preverjali pripetost. Zelo vestno so otroci prinašali povratne informacije, kako POSREDUJEJO SPOROČILA staršem in tistim, s katerimi se vozijo, da naj skrbijo za varnost Red je vedno pas pripet. Vsebine so bile otrokom zelo zanimive. Aktivno so se vključevali in skrbeli za varnost. Potekala je dvosmerna komunikacija. Naredili smo veliko. Gradivo, ki smo ga dobili je navdušilo otroke. Radi so rokovali z njim in se ustavljali  ob koledarju in metru ter pogovarjali, opisovali, preverjali, koliko so zrasli in kateri sedež je primeren za njihovo velikost. Preštevali so, kolikokrat še morajo označiti na kartici, da bodo dobili “tatu”. Povratna informacija staršev je bila, da so otroci zelo skrbeli, da so bili vsi pripeti v vozilu. Imava dobre občutke, saj so otroci pridobivali na varnosti sebe in drugih v vozilu v času, ko se učijo za življenje in ko informacije trajno ostanejo.

Otroci z Dorico in Suzano