Preko raznolikih in zanimivih dejavnosti so otroci spoznavali širše okolje, poklice, opazovali dogajanje v okolici ter pridobivali izkušnje. Bogato učno okolje sva nadgradili s slikovnimi gradivi, igrami, ki so se po želji otrok lahko dodajali in odvzemali, prenašali po igralnici, uporabili pa smo jih tudi kot igralne podlage z dodajanjem preostalih sredstev. Otroci so se vključevali v glasbene dejavnosti in petje, jezikovne dejavnosti pri katerih je bila rdeča nit poklici ( prometni delavec, policaj). Z upoštevanjem interesa otrok, njihovih spodbud, odzivov, želj pa se je tema razširila v Promet. Seznanjali so se z matematičnimi vsebinami ( prometni znaki-barva, oblike), razvijali fino motoriko ( manjše figurice, liki…), razvijali različne oblike gibanja, spretnosti, koordinacije v prostoru ( igra z vozili po različnih površinah in smereh, vožnja s poganjalčki, gibanje med ovirami –postavitev prometnih znakov on vožnja z vozili v različne smeri) ter ustvarili svoje vozilo iz odpadnega materiala.