V času , od 16. do 22. septembra 2021 smo v vrtcu preživeli nadvse prijeten projektni teden, Teden evropske mobilnosti , ki je tokrat potekal pod sloganom » ŽIVI ZDRAVO. POTUJ TRAJNOSTNO«.

Ves teden smo se zaposleni ter otroci skupaj s starši trudili v vrtec prihajati peš ali prehoditi vsaj del poti.

Skozi celoten teden so bili otroci vključeni v različne dejavnosti, ki so zaznamovale skupno preživljanje časa. Malo starejši otroci so se podali na pohod v Škalce, kjer so izvajali naravne oblike gibanja, tisti malo mlajši pa so spoznavali prevozna sredstva, spoznavali pravljico BELEGA ZAJČKA, se gibali s pomočjo poganjalčkov,  razvrščali avtomobile, likovno ustvarjali na temo avtomobilov, odtiskovali gume avtomobilov in se zelo veliko gibali na svežem zraku in izvajali gibalne igre.